Петъчна притча: Отражения

отражение в езерото

Отражения

Каин и Авел стигнали до брега на огромно езеро. Никога преди не били виждали такова нещо.

– Вътре има нещо – казал Авел, гледайки към водата, без да разбира, че това е неговото собствено отражение.

Каин също забелязал това и си вдигнал тоягата. Образът направил същото. Каин заел защитна позиция в очакване на удара. Неговият образ направил същото.

Авел изучавал „нещото“ във водата. Усмихнал се и образът се усмихнал. засмял се с висок глас и видял, че „онова нещо“ го имитирало.

По пътя към дома Каин си помислил: „Тези същества са агресивни и могат да бъдат опасни.“

В същото време Авел си мислел: „Искам пак да се върнем тук – срещнах някой, който е едновременно хубав и с добро чувство за хумор.“

Източник – блогът на Паулу Коелю

Ако харесвате моите статии или моя стил на писане, ако това, което публикувам, ви е интересно, забавно или пък ви дразни, за да си гарантирате, че няма да изпуснете публикация, абонирайте се напълно безплатно за съдържанието на този блог чрез RSS фийд или по имейл.

Публикувано на Мъдрости, Паулу Коелю и тагнато, , . Запазване в отметки на връзката.

3 Responses to Петъчна притча: Отражения

  1. Николай Желязков каза:


    Същата притча в много по-весел вариант. И песничката всички я знаят.

  2. Майк Рам каза:

    Ей, това е чудесно! Аз съм забравил за това филмче и въобще не съм направил връзката както с притчата, така и с песента. А тя си е класика! 🙂

  3. А между другото снимката е много добра! 🙂

Споделете вашето мнение!

Попълнете полетата по-долу или кликнете върху икона, за да влезете:

WordPress.com лого

В момента коментирате, използвайки вашия профил WordPress.com. Излизане /  Промяна )

Twitter picture

В момента коментирате, използвайки вашия профил Twitter. Излизане /  Промяна )

Facebook photo

В момента коментирате, използвайки вашия профил Facebook. Излизане /  Промяна )

Connecting to %s