Този пост участва в третия кръг на блог-състезанието Blog Challenge, в който се състезават публикации, съдържащи в заглавието си думата „Шоколад“. За да ме подкрепите, моля споделете своето мнение в коментар към поста.
Шоколадът е магически сладкиш. Възпяван от векове като символ на истинското блаженство и в същото време отричан като подтикващ тялото към греховни помисли. Точно по същия начин – противоречиво – е било винаги и общественото отношение към секса. Едва ли е случайно съвпадение, че и двете неща често биват свързвани в търсене някаква зависимост между тях.
Днес реших да се направя на изследовател и да разкрия каква е връзката между шоколада и секса и какво мислят учените и обикновените хора за това.
Някакви ирландски учени установили, че шоколадът понижавал либидото (особено при мъжете), защото съдържал много захар. Тя влияела на нивото на тестостерон (негативно) и даже заплашвала мъжете с безплодие и импотентност. Те, разбира се, като истински съвременни учени, стараещи се да се докарат пред спонсорите и пред медиите, пропуснали да отбележат факта, че шоколадът има и други съставки, а не само захар.
От това се възползвали други учени, които пък изследвали само влиянието на какаото, като съставка на шоколада, при това само върху жените и установили, че то силно повишавало либидото. А сега, де!
Трета група учени подходили по-рационално и провели по-задълбочени изследвания върху съставките на шоколада и установили, че какаото е чудесен и полезен за здравето антиоксидант, който въздействал благотворно на сърдечно-съдовата система (щото нали знаете – за онази работа ви трябва здрава сърдечно-съдова система) и имал ефекта на свежите плодове и зеленчуци. Млякото и захарта, от друга страна, основни съставки на млечните шоколади, си остават „калорийни бомби“, нанасящи сериозни вреди на здравето. Изводът – яжте черен шоколад и избягвайте млечния!
Забележително е отношението на Църквата към шоколада. (И към секса!) Сега открих, че по време на пости се забранява не само консумацията на месо, а също така на шоколад и… познахте! – на секс!
Не знам дали това има някаква връзка със следващата новина, но е факт, че едни други учени – психологът Тери Хорн и биохимикът Саймън Уутън – направили още едно изследване, което описали в книгата си „Как да тренираме мозъка си“ и установили, че за да стимулираме мозъка си за по-качествена работа, т.е. да бъдем по-умни, трябва да консумираме така наречената „умствена закуска“ – черен шоколад, много секс, студено месо и риба.
Техният аргумент бил, че черният шоколад подобрява притока на кръв, а сексът кара тялото да произвежда химикали, засилващи мисловния процес. Пита се: защо Църквата забранява точно това по време на пости? За да бъдем по-глупави ли?
Интересно е да се види и какво мисли народът по този въпрос. С присъщата си мъдрост, българинът е установил, че „тая работа не е като оная работа“ и е преценил, че консумацията на шоколад е много по-безопасна, по-приятна и създава много по-малко проблеми, от секса. Ето няколко примера:
- Хубав шоколад се намира лесно
- Шоколадът доставя удоволствие даже тогава, когато е мек
- Можеш да ядеш шоколад толкова дълго, колкото си поискаш
- Консумацията на шоколад пред очите на майка ти е безопасна
- Можеш да ядеш шоколад на бюрото си без да шокираш колегите си
- Можеш спокойно да поискаш шоколад от непознат без да рискуваш шамар
- От шоколад още никой не е успял да забременее
- С шоколада няма нужда да имитираш удоволствие от яденето му
- Можеш да споделиш шоколада си с приятели без да се страхуваш, че ще си лепнеш нещо
- Шоколадът няма да ревнува ако те види да ядеш друг шоколад
- За шоколада няма значение на колко си години
- При шоколада няма нужда да се преструваш че ти е приятно
- Шоколадът може да се яде през целия месец.
Още народни мъдрости за преимуществата на шоколада пред секса можете да прочетете тук и тук. (Между другото, някои от тези аргументи съм ги чувал и за бирата 🙂 )
Честно казано, аз самият обичам и шоколада, и секса. (И ракията, чадо!) Дали си помагат или пречат – не знам, но ми е приятно да ги консумирам и самостоятелно, и в комбинация. Така че оставям всеки да прецени за себе си. Шоколад или секс – изберете сами! 🙂
Ако този разказ ви е харесал или ви е впечатлил с нещо, или пък ако ви се е сторил тъп, за да имам шанс за успех в конкурса, драснете по един коментар тук и дайте един глас в Свежо и TopBlogLog. Благодаря!
Ако харесвате моите публикации и моята гледна точка, ако това, което публикувам, ви е интересно или забавно, за да си гарантирате, че няма да изпуснете публикация, абонирайте се за съдържанието на този блог чрез RSS фийд или по имейл.
Майк, и аз като теб обичам и двете. Не ме карай да избирам.
хахаха 🙂 на мен адски мн ми харесва „умната“ закуска..,
ще трябва да практикувам по-често
Много интересна и образователна публикация. Само да допълня, че какаото съдържа „теобромин“, който има лек стимулиращ ефект (като кофеина, но по-слаб).
„Шоколад или секс“? Предпочитам комбинацията – шоколад + секс 😉
Успех в конкурса! 🙂
И аз съм за двете…
Много добър пост, осовено ми хареса частта с религията и шоколада. До колкото знам по време на пост са забранени всякакви удоволствия, примерно алкохолът също е забранен. Чисто и просто за да се пречисти духа/тялото и да сме съпричастни с мъките на Исус…
Успех 🙂
Много хубав плавен преход от изследвания през народни мисли 🙂
подкрепям коментарът на Макс 🙂 Не си падам по шоколада въобще, с изключение може би на едни специфични белгииски изкушения, тип трюфелчета такива…
А за връзката със секса – трябва някой ден да пробвам 🙂
Mean dog си и ти! Ама кефиш! 😉
Понижавал либидото – друг път! Ти ми дай един Тоблерон – ама от големите – и ми прати некоя рижа ирланска куч…ъъъъъ….доцентка – да види накъде ми рипа либидото! :))))))))))))
Ама после как ще я накараме да си тръгне – направо не ми се мисли!
Честно казано не бих се отказал нито от едното нито от другото … Зависи от обстоятествата може и по самостоятелната употреба :))))
Пламски, като се налапаш с Тоблерон ще вдигнеш кръвното и захарта, ще започнеш да трепериш и да се потиш, и накрая може да имаш нужда от ирландска медицинска сестра 🙂 Тоблеронът е за малки деца. Аз препоръчвам ирландско уиски за загряване преди секса 🙂
Малко ирландско уиски и голям черен шоколад – ммм…
Добре звучи като начало 🙂
Споделих тази статия във Facebook на Стената на Обичам ШОКОЛАД! 😛
Гледам май, шоколадът и сексът у нас вървят ръка за ръка с аперитивче 🙂 На верен път сте момчета.
само не си мажете патката с течен шоколад, защото асоциацията, която една порядъчна дама може да направи, не е от най-романтичните! 🙂
Хляб и шоколад!И секс, секс…;lol;
В този ред на мисли – диета: сутрин секс, вечер кекс (ако искате и шоколад, за да сме в контекста). Ако не помага – изключете въглехидратите.
Шоколадът е храната на боговете. Асоциацията с отпускането, блаженството и секса е неизбежна. Постигаш положителен ефект и само ако си го представиш…